Premier na Mszy w Sosnowcu

Data dodania: 2019.09.09

W niedzielę, 8 września, parafia Nawiedzenia NMP w Sosnowcu miała wyjątkowego gościa - w wieczornej Mszy św. uczestniczył premier Mateusz Morawiecki wraz z lokalnymi parlamentarzystami. Gościa powitał Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. "To dla nas wieli zaszczyt" – mówił w ogłoszeniach odprawiający Mszę św. ks. proboszcz Adam Gołąb podkreślając, że parafia – podobnie jak wiele innych z Zagłębia – ma wobec rządu wielki dług wdzięczności, za wsparcie uzyskane od Funduszu Ochrony Środowiska z programu "Czyste powietrze" na termomodernizację i inwestycje w odnawialne źródła energii, w tym fotowoltaikę i pompy ciepła.

Warto zaznaczyć, że wcześniej Mateusz Morawiecki był gościem Dożynek Miejskich w Dąbrowie Górniczej.