Karmelitańska radość na rekolekcjach

Data dodania: 2019.10.03

"Aby radość moja w was była" – pod takim hasłem w Truskolasach k. Częstochowy w dniach 27-29 września 2019 r. odbyły się rekolekcje organizowane przez siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Sosnowca. Jak się okazało jest to temat istotny dla naszej wiary i życia w bliskiej relacji z Bogiem.

Rekolekcje odbywały się w kameralnym gronie u boku Maryi, której Niepokalanemu Sercu poświęcony jest nasz klasztor w Truskolasach. Był to czas karmelitańskiego zasłuchania w Słowo, spotkania z Bogiem żywym obecnym w Najświętszym Sakramencie, w głębi serca oraz w braterskiej wspólnocie.

Konferencje zgłębiające znaczenie i rolę radości wygłosili ks. Piotr Płonka i s. Fidelis Miazga CSCIJ, zaś słowa wprowadzenia i wskazówki dotyczące czasu rekolekcji, milczenia i karmelitańskiej modlitwy, s. Makaria Wrona CSCIJ.

Sercem rekolekcji było osobiste spotkanie z Jezusem podczas całodziennej i całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkaniu temu sprzyjało ścisłe milczenie. Uczestnicy modlili się także Liturgią Godzin i mieli możliwość rozmowy z kapłanem lub siostrami.

Już tradycyjnie rekolekcje zwieńczyło wspólnotowe dzielenie się doświadczeniem tego czasu i krótka dyskusja. Na zakończenie uczestnicy wybrali się na spacer, który zaowocował pokaźnym zbiorem grzybów.

Dziękujemy ks. Piotrowi Płonce oraz wszystkim uczestniczkom za otwartość i stworzenie pełnej ciepła wspólnoty rekolekcyjnej oraz dzielenie się doświadczeniem radości wiary i słabości przeżywanej z Bogiem.

Za ten piękny czas niech będzie Bóg uwielbiony!

Tekst i FOTO: Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus