Pielgrzymka najbliższych kapłanom

Data dodania: 2019.10.06

Najbliżsi naszych księży, a więc rodzice, dziadkowie i rodzeństwo, ale też najbliżsi im przez wierną modlitwę - członkowie Wspólnoty Margaretek, zgromadzili się w sobotę, 5 października w Katedrze. To piękne połączenie rodziny biologicznej i duchowej - obu wezwanych, by nieść księżom modlitewne wsparcie w niełatwych czasach.

Tradycją jest coroczna pielgrzymka rodziców i dziadków księży i osób konsekrowanych do Katedry. Co roku gromadzeni na Eucharystii pod przewodnictwem Biskupa mają także czas na spotkanie w swoim gronie w Domu Katolickim. W tym roku dołączyli do nich członkowie Apostolatu Margaretka, którzy poświęcali swój diecezjalny sztandar.

W homilii przewodniczący Mszy św. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak przywołał słowa z Dzienniczka, w których Chrystus nazywa kapłańskie dusze perłami, ale apeluje do św. Faustyny o obejmowanie ich stałą modlitwą.

Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała Sosnowiecka Orkiestra Dęta. Zebrani otrzymali też specjalne modlitewniki, które przygotował diecezjalny asystent apostolatu, ks. Tomasz Zmarzły.