11. rocznica śmierci śp. bpa Adama Śmigielskiego

Data dodania: 2019.10.07

7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, 11 lat temu odszedł do Pana śp. Ksiądz Biskup Adam Śmigielski SDB, pierwszy biskup diecezji sosnowieckiej. Zachęcamy, by mieć dziś w modlitewnej pamięci naszego byłego Pasterza!

O g. 7 Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak wraz z kanclerzem Kurii i kapłanami sprawował w Katedrze Mszę św. w intencji swojego poprzednika, a po niej modlił się przy jego grobie.

W kazaniu Biskup przypomniał, że Maryja w objawieniach sama siebie określa jako Matkę Bożą Różańcową i wskazuje różaniec, jako jedną z form ratowania świata. "Biskup Adam był wierny tej modlitwie i zawsze miał ją na pierwszym miejscu" - mówił.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...