Klerycy zainaugurowali rok formacji

Data dodania: 2019.10.08

"Rok akademicki 2019/2020 uważam za otwarty" - tymi słowami rektor uroczyście rozpoczął kolejny już rok formacyjny w naszym seminarium. Zgodnie z coroczną tradycją obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta. Podczas homilii wygłoszonej przez Księdza Arcybiskupa Wacława Depo mogliśmy przypomnieć sobie, że jesteśmy w szkole Maryi, do której powołał nas Bóg, ale to od nas zależy, czy odpowiemy na to wezwanie. Następny punkt programu dnia inauguracji miał miejsce na auli Jana Pawła II, gdzie po przywitaniu gości odbyła się uroczysta immatrykulacja kleryków roku I. Nasze sosnowieckie seminarium zostało ubogacone przez dwóch nowych alumnów, Artura Sulika z Jaworzna oraz Kubę Glinkę z Czeladzi. Tegoroczny wykład inauguracyjny pt. ”Współczesne ideologie – kontekst filozoficzny i historyczny”, wygłosił biskup świdnicki Ignacy Dec. Na koniec słowo otuchy skierowali do nas Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo i Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Na ten nowy rok akademicki życzę wszystkim Studentom wytrwałości i otwartego umysłu. Niech Maryja, najlepsza Nauczycielka prowadzi nas przez ten rok formacji!

kl. Maciej Byrczek
FOTO: Seminarium