Inauguracja Młodych Jałmużników 2019 - okiem młodzieży

Data dodania: 2019.10.15

Wolontariusz! Brzmi nudnie?

Czy słyszałeś kiedyś słowo „wolontariusz”? Pamiętasz, z czym Ci ono skojarzyło? Bo na pewno nie z tym…

To są właśnie wolontariusze. Konkretnie pół tysiąca wolontariuszy. Najlepszych z najlepszych, bo ze Szkolnych Kół Caritas Diecezji. Sosnowieckiej. To sala MUZA w Sosnowcu i impreza, która napędza ich do działania przez cały rok, czyli Inauguracja Programu „Młodzi Jałmużnicy”.

Widząc te wszystkie pełne entuzjazmu twarze, dostrzegasz, że nie jesteś sam. Uświadamiając sobie, ile tych twarzy jest, zaczynasz rozumieć, jaką jesteście siłą. Ile jesteście w stanie zrobić. Tutaj możemy przestać być anonimowi. Możemy poznać się. Podzielić pomysłami. Tutaj ładujemy baterie na kolejny rok szkolny. Bo jakże mogłoby być inaczej, kiedy docenia Cię i motywuje do dalszego działania sam Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak i Księża Dyrektorzy Caritas. Pokazują ci, ile zrobiłeś Ty i ile zrobiliście razem. Zachęcają do działania. Ustanawiają wzorce i cele.

Napełniamy akumulatory, kiedy możemy obejrzeć film, który wzrusza i dodaje skrzydeł. „Dotknij nieba” pozwala dostrzec to, co ważne. Uczy, że trzeba mieć nadzieję i kochać, bo wtedy zło może zamienić się w dobro. Gdy nie tylko ty dyskretnie ocierasz spływającą po policzku łzę, to wiesz, że ktoś inny czuje podobnie. Rozumie cię.

W twoim sercu pojawia się radość, kiedy świetny zespół, taki jak POZIOM 600 podpowiada Ci, jaką drogą iść, aby nie zbłądzić. Bawicie się przy świetnej muzyce i zapominacie, że za chwilę trzeba będzie zakasać rękawy do pracy. Szkoła. Obowiązki. Wolontariat. Słuchając tekstów będących świadectwem życia i wiary drugiego człowieka przekonujecie się, że ktoś inny odkrył to, czego szukasz, albo już znalazłeś.

Doświadczając wspólnoty, którą łączą niesamowite cele pojmujesz, jaka drzemie w niej siła. Siła, która zaraża entuzjazmem. Siła miłości – Caritas. A my wolontariusze jesteśmy jej cząstką, dzięki której miłość idzie w świat.

Takie dni, jak 2 października 2019, są tymi momentami, w których serce się raduje, a z twarzy nie znika uśmiech. Wiesz, że nie jesteś sam, a w tym zabieganym świecie nadal istnieje miłość i chęć niesienia pomocy innym, a człowiek jest wielki. Bo zgodnie ze słowami św. Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

SKC SP2 Czeladź

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.