Różaniec - oręż prawdziwych mężczyzn

Data dodania: 2019.10.15

Kościół "żeńskokatolicki"? Modlitwa starszych kobiet? Nic bardziej mylnego! Mężczyźni, aby rozprawić się z tym stwierdzeniem, pochwycili za najpewniejszy i najbardziej niezawodny oręż świata - różaniec. W efekcie w każdy III wtorek miesiąca o g. 19 w parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie odmawiany jest "Męski Różaniec".

"My mężczyźni stajemy z różańcem jako orężem, by przepraszać i bronić naszą Matkę. Przepraszać za wszystkie zniewagi, jakich doświadczyła w ostatnim czasie. Prosić o wstawiennictwo za nasze żony, dzieci, za rodziny by były Bogiem silne" - zachęcają organizatorzy.

Inicjatywa połączyła Diecezjalne Centrum Nowej Ewangelizacji "Przyjaciele Jezusa" oraz Rycerzy Kolumba. Październikowemu nabożeństwu przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. W słowie podziękowań stwierdził on, że ta inicjatywa jest bezcenna nie tylko dla modlących się i ich najbliższych, ale dla wszystkich i całej Ojczyzny, która boryka się z wieloma trudnościami.

W przypadającym 15 października Dniu Dziecka Utraconego Biskup w szczególny sposób modlił się w intencji rodziców opłakujących stratę swojego dziecka.