Jubileusz 100-lecia szkoły w Suchej

Data dodania: 2019.10.16

Sucha to licząca niespełna tysiąc mieszkańców wieś położona w gminie Trzyciąż i powiecie olkuskim, na terenie parafii św. Jana Chrzciciela w Porębie Górnej. W tym roku tamtejsza szkoła podstawowa, której patronką jest św. Królowa Jadwiga, świętuje 100-lecie działalności. Centralne uroczystości, z udziałem licznie przybyłych gości, odbyły się 16 października pod hasłem "Przeszłość jest nauką dla przyszłości".

Obchody rozpoczęła Eucharystia, sprawowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. W homilii podkreślał on, że za przekazem wiedzy winien iść także przekaz konkretnych wartości. "Nauczyciele wam zostały powierzone prawdziwe skarby – nasze dzieci i młodzież. Od tego, jak będziecie ich uczyć i wychowywać, zależy przyszłość Rzeczpospolitej" – mówił Pasterz Kościoła sosnowieckiego.

Po Eucharystii Biskup poświęcił obraz św. Jadwigi oraz tablicę upamiętniającą jubileusz. Wziął także udział w sadzeniu pamiątkowego dębu na szkolnym placu. Z okazji jubileuszu w placówce zorganizowano też wystawę archiwalnych kronik szkoły.