Jubileusz katedralnych śpiewaków

Data dodania: 2019.10.27

Niewiele chórów może się pochwalić tak długą historią. A i niewiele amatorskich chórów parafialnych może się pochwalić, mimo upływu lat, tak dobrą kondycją. Chór Katedralny Lutnia 27 października świętował jubileusz 115-lecia działalności. Po wieczornej Mszy św. sprawowanej w ich intencji przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka dali wspaniały koncert.

Chór "Lutnia" powstał w 1904 roku z inicjatywy pierwszego proboszcza obecnej katedry, ks. Rocha Milberta. Przetrwał wszystkie zawirowania historyczne i dziś liczy około 30 głosów, a w repertuarze ma ponad 200 pieśni na wszystkie okresy roku liturgicznego. Od 10 lat chórem kieruje Ryszard Młyńczak. Próby chórzystów odbywają się we wtorki i czwartki o g. 19.00.