Targoszyce: Biskup na procesji za zmarłych

Data dodania: 2019.11.01

1 listopada Kościół z nadzieją patrzy w niebo i za przyczyną tych, którzy już je osiągnęli modli się za siebie i tych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Podczas modlitwy Anioł Pański tego dnia Ojciec Święty Franciszek zachęcał, aby "w tych dniach, kiedy niestety pojawiają się także przesłania kultury negatywnej odnośnie do śmierci i zmarłych", nie zaniedbywać odwiedzin i modlitwy na cmentarzu. Szczególną formą tej modlitwy są procesje na cmentarzach. W tym roku Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak podczas procesji modlił się za spoczywających na cmentarzu w Targoszycach.

Dzień Wszystkich Świętych to także tradycyjnie czas zbiórek i kwest. Na rzecz Seminarium kwestowali nasi klerycy, w Sosnowcu zbierano pieniądze na wsparcie hospicjum, a w Będzinie na odnowienie zabytkowych nagrobków.

"Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechu uwolnieni" (2 Mach 12, 46).