Chruszczobród: święci zamiast straszydeł

Data dodania: 2019.11.01

W szkole podstawowej w Chruszczobrodzie udało się zorganizować dzień Wszystkich Świętych. Przy współpracy z rodzicami klas młodszych, dzieci chętnie uczestniczyły w tym wydarzeniu. Choć jest to mała szkoła, grupka dzieci w liczbie 13 przebrała się w tym dniu za postacie świętych np: Maryja, św. Józef, Krzysztof, Barbara, Anioły. Dzieci przez cały dzień w tych strojach uczestniczyły w lekcjach. Została przeprowadzona pogadanka o świętych których wybrali, w nagrodę dzieci otrzymały pamiątki religijne oraz słodkości. Klasy starsze wykonywały plakaty o świętych. Najciekawsze zostały umieszczone jako dekoracje.

Katecheta Mariusz