Zgłoszenia na Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Data dodania: 2019.11.13

Na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy do XXVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. To największy przegląd kolęd i jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w Europie, gromadzący każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób na radosnym kolędowaniu! Festiwal odbywa się pod patronatem honorowym Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Eliminacje regionalne w naszej diecezji odbywać się będą w Będzinie (11 grudnia), Dąbrowie Górniczej (13 grudnia) oraz Jaworznie (9-12 grudnia w ramach przeglądu "Złota Kantyczka"). Poza tym eliminacje odbędą się w 31 miastach w Polsce, a także w pięciu za naszą wschodnią granicą.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty.

Będziński finał Festiwalu, o udział w którym walczą uczestnicy eliminacji, odbędzie się w dniach 9-11 stycznia 2020 r., a Koncert Galowy z ogłoszeniem zwycięzców 12 stycznia 2020 r. o g. 16. Finał Festiwalu będzie transmitowany na żywo w Internecie.

Tegoroczny Festiwal to także konkurs plastyczny na indywidualne lub zbiorowe wykonanie gwiazdy kolędniczej. Najpiękniejsze zostaną nagrodzone i wykorzystane w dekoracji Koncertu Galowego naszego Festiwalu!

Szczegółowe informacje, regulaminy Festiwalu i konkursu plastycznego oraz możliwość zgłoszeń na stronie www.mfkip.pl.

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Polska Spółka Gazownictwa!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.