Olkusz: "Króluj nam Chryste" - święto ministrantów

Data dodania: 2019.11.24

Niedziela Chrystusa Króla to święto patronalne całej Liturgicznej Służby Ołtarza: kandydatów na ministrantów, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy. W parafii św. Maksymiliana w Olkuszu z tej okazji odbyła się uroczysta Msza święta, podczas której członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza odnowili swoje ministranckie przyrzeczenia. Na zakończenie Mszy świętej sprawowanej w intencji LSO, życzenia zebranym złożył ks. proboszcz Henryk Chmieła, zachęcając jednocześnie do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich.

Po skończonej Eucharystii ministranci wraz z rodzicami udali się do salek domu parafialnego gdzie wraz z kapłanami spotkali się przy kawie i cieście, aby w ten sposób przedłużyć radosne świętowanie.

Tekst i FOTO: Archiwum Parafii