Oazowy turniej piłki halowej

Data dodania: 2019.11.24

23 listopada Sławków stał się piłkarskim centrum naszej diecezji. To właśnie tam około 200 zawodników wzięło udział w organizowanym przez Ruch Światło-Życie halowym turnieju piłki nożnej ministrantów i lektorów. Przez siedem godzin piłkarze walczyli o to, kto wróci do domu z tytułem mistrza i pucharem w ręku. Zawodnicy, zagrzewani dopingiem swoich kolegów zmagali się w trzech kategoriach wiekowych: ministranci, lektorzy młodsi oraz lektorzy starsi. Oto nasi zwycięzcy:

Ministranci:

I miejsce: Osiek-Zimnodół (z par. w Osieku)

II miejsce: Maksymalni (z par. św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej

III miejsce: Parafia Wolbrom (z par. św. Katarzyny w Wolbromiu)

Lektorzy młodsi:

I miejsce: Maksymalni (z parafii św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej)

II miejsce: uBoga drużyna (z par. NMP Fatimskiej w Sosnowcu)

III miejsce: Katarzyna Grodziec (z par. św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu)

Lektorzy starsi:

I miejsce: FC Różańcowa  (z par. Matki Bożej Różańcowej w Sosnowcu)

II miejsce: Dobry Pasterz (z par. Dobrego Pasterza w Olkuszu)

III miejsce: Parafia Wolbrom (z par. św. Katarzyny w Wolbromiu)

Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary oraz pamiątkowe medale. Wyłoniono także dwóch najlepszych strzelców, którzy otrzymali specjalne nagrody – Bartłomiej Nowak i Wojciech Trasz.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie i pomoc, obsłudze hali w Sławkowie, sędziom - Szymonowi i Grzegorzowi oraz  młodzieży z Ruchu Światło-Życie, która z ogromnym zapałem włączyła się w organizację tego piłkarskiego święta.

Ks. Andrzej Nackowski
FOTO: Michał Stano