W Olkuszu uczcili św. Cecylię

Data dodania: 2019.11.25

24 listopada 2019 w bazylice św. Andrzeja Ap. w Olkuszu uczczono patronkę śpiewu i muzyki kościelnej św. Cecylię. O godz. 17.00 - podczas Mszy Św niedzielnej - śpiewał, posiadający ponad stuletnią historię, Męski Chór Parafialny pod dyrekcją Jana Kućmierczyka. Natomiast po zakończeniu Eucharystii wystąpił Mieszany Chór Parafialny pod dyrekcją ks. Roberta Żwirka – który to z polecenia Księdza Biskupa ma pieczę nad śpiewem w naszej diecezji, jako Referent do spraw Muzyki Kościelnej, Organistów i Pracowników Kościelnych. Chórowi towarzyszył organista Maciej Semla, pełniący fachowo na co dzień tę posługę w parafii św. Andrzeja. Wyrazy wdzięczności wyraził proboszcz olkuskiej bazyliki ks. Mieczysław Miarka.

Tekst i FOTO: Tomasz Wilczyński