Biskup poświęcił odnowiony sztandar SP4

Data dodania: 2019.11.29

Jubileusz 100-lecia istnienia przeżywa w tym roku Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliana Tuwima w Sosnowcu – jedna z najstarszych placówek w mieście. 28 listopada w sąsiadującej ze szkołą bazylice katedralnej Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawił Mszę św. w intencji uczniów, ich rodziców, a także byłych i obecnych pracowników szkoły. W czasie Eucharystii poświęcił odnowiony sztandar z wizerunkiem Matki Bożej.

Eucharystię z Biskupem koncelebrowali ks. Michał Borda, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii, oraz ks. Tomasz Folga, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Druga część uroczystości – z akademią, tortem i wmurowaniem kapsuły czasu – odbyła się w budynku placówki.