Zapraszamy na Orszaki Trzech Króli

Data dodania: 2020.01.04

Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli dnia 6 stycznia, który organizowany jest wspólnie przez cztery sosnowieckie parafie. Królowie wyruszą z parafii Chrystusa Króla, św. Floriana oraz św. Jacka by udać się na Plac Papieski, gdzie przywita ich Święta Rodzina z parafianami z Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału!

PARAFIA ŚW. FLORIANA

Zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 9.30, po której Orszak wyruszy na Plac Papieski. Z parafii św. Floriana wyruszy król azjatycki Melchior. Król i jego dworzanie mają zielony ubiór. Dla uczestników są przygotowane zielone peleryny.

PARAFIA ŚW. JACKA

Zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 9.30, po której Orszak wyruszy na Plac Papieski. Z parafii św. Jacka wyruszy król afrykański Baltazar. Król i jego dworzanie mają niebieski ubiór. Dla uczestników są przygotowane niebieskie peleryny i stroje aniołków dla dzieci.

PARAFIA CHRYSTUSA KRÓLA

Zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 10.00, po której Orszak wyruszy na Plac Papieski. Z parafii Chrystusa Króla wyruszy król europejski Kacper. Król i jego dworzanie mają czerwony ubiór. Dla uczestników są przygotowane czerwone peleryny.

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY RÓŻAŃCOWEJ

Zapraszamy na uroczystą mszę św. o godz. 10.30, po której Orszak wyruszy na Plac Papieski. Z parafii Najświętszej Maryi Panny Różańcowej razem z Orszakiem wyruszy Święta Rodzina.

W parafiach, z których wyrusza Orszak organizatorzy będą rozdawać korony, śpiewniki i flagi.

Hasło Orszaku Trzech Króli 2020 jest fragmentem refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd: „Cuda, cuda ogłaszają”.

Na Placu Papieskim będziemy świadkami odegranej sceny Walki Dobra ze złem, Pokłonu pasterzy, Pokłonu Trzech Króli, będziemy mogli włączyć się w śpiew kolęd, będziemy wspominać Cud nad Wisłą, wrócimy pamięcią do osoby św. Jana Pawła II oraz do Sługi Bożego kardynała Wyszyńskiego. Dzieci ucieszą się widokiem żywej szopki. Pasterze przybędą z owieczkami, królikami i osiołkiem. Będzie można posilić się ciepłą zupą i ciepłą herbatą.

Na Plac Papieski królowie przybywają o godz. 11.30. Uroczystości na Placu potrwają do godz. 13.00. Nasze spotkanie zakończymy wspólnym tańcem Polonezem, który będzie prowadzony przez pary ubrane w tradycyjne stroje szlacheckie.

Zapraszamy do wspólnego pokłonienia się Bożej Dziecinie.

Organizatorzy Orszaku

Serdecznie zapraszamy też do udziału w orszakach w innych miastach, m.in. Olkuszu, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi i Jaworznie. W Jaworznie rozpocznie się on Mszą św. odprawianą o g. 12 przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Po Mszy św. orszak wyruszy  na płytę Jaworznickiego Rynku do tradycyjnej bożonarodzeniowej szopki, gdzie nastąpi finał tej uroczystości. W czasie trwania orszaku młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie przedstawi fragmenty jasełek.

W Olkuszu Msze św. na rozpoczęcie orszaków odprawione zostaną o g. 10 w parafiach św. Andrzeja, Dobrego Pasterza i św. Maksymiliana – spotkanie orszaków na Rynku ok. g. 11.30.

W Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach Msza św. na rozpoczęcie Orszaku o g. 12 w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszy przejście do remizy OSP i wspólne kolędowanie.

W Czeladzi Msze św. na rozpoczęcie Orszaku o g. 10 w parafiach św. Wojciecha i św. Stanisława oraz o 10.30 w parafii św. Mateusza – spotkanie orszaków ok. g. 12 w Galerii Elektrownia.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.