Z kolędą u emerytowanych kapłanów

Data dodania: 2020.01.04

Niektórzy, pełni sił, wciąż pomagają duszpastersko w parafiach. Inni, słabsi, ofiarują Kościołowi nie mniej cenną modlitwę i ofiarę ze swojego cierpienia i choroby. Emerytowani kapłani z naszej diecezji w zdecydowanej większości mieszkają w Domu św. Józefa (jednocześnie nie są jego jedynymi mieszkańcami - mieszkają tu także młodsi księża pracujący poza duszpasterstwem parafialnym).

Wśród radosnych dni życia na emeryturze na pewno wyróżnia się ten coroczny dzień wizyty duszpasterskiej, którą składa im Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Tegoroczna kolęda w Domu św. Józefa odbyła się 4 stycznia. Po korytarzach niosły się dźwięki polskich kolęd, zaś z wodą święconą spływało udzielane przez Biskupa błogosławieństwo dla domowników i gości.