Opłatkowe spotkanie osób konsekrowanych

Data dodania: 2017.12.16

Do zwracania uwagi na ludzką nędzę, braki i potrzeby na wzór Maryi z Kany Galilejskiej wezwał osoby konsekrowane Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak w homilii podczas Mszy św. rozpoczynającej ich świąteczne spotkanie. Eucharystię w kaplicy zakonnej Domu Macierzystego sióstr karmelitanek w Sosnowcu wraz z Pasterzem odprawiali zakonnicy, m.in. o. Radosław Kramarski, wikariusz biskupi d.s. życia konsekrowanego.

"Kraj nasz się rozwija, mówimy, że w Polsce ubywa biedy. (...) Wspomnijmy jednak na słowa Jezusa - "ubogich zawsze będziecie mieli pośród was". Nie można, jak próbują niektórzy, dyspensować się mówiąc, że oni mają i już nie potrzebują. Zawsze będziemy mieli wśród siebie takich, którzy odczuwają pewien brak - z różnych powodów: niezaradności, pogubienia, uzależnienia. Musimy bardzo konkretnie reagować na biedę, która jest" - powiedział Biskup podkreślając, że nie można ograniczać się jedynie do aktywizmu, ale działanie poparte musi być wiarą w Boga i Bogu.

Po Eucharystii zgromadzeni spotkali się na łamaniu opłatkiem i agapie.