Podsumowanie świątecznej zbiórki w Auchan

Data dodania: 2020.01.08

Tradycją już stało się, że w okresie przedświątecznym otwieramy nasze serca na najbardziej potrzebujących. Osobami, które wymagają pomocy są zwłaszcza kobiety w ciąży i samotne matki wraz z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji. Odnajdują one schronienie i wsparcie w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka na Klimontowie, który prowadzi Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

To właśnie na ten cel – na rozwój i wsparcie ośrodka - w dniach od 13 do 20 grudnia w Auchan Sosnowiec kwestowało 184 wolontariuszy z 15 Szkolnych Kół Caritas z terenów naszej diecezji. Pomagali oni klientom sklepu w pakowaniu zakupów i zachęcali do wsparcia akcji.

Podopieczne Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, podobnie jak Maryja „przeżyły nie jedną noc na swej macierzyńskiej drodze” (papież Franciszek), a pomimo to próbują odzyskać równowagę i zapewnić sobie i swoim dzieciom lepszą przyszłość. Nie uda im się to bez wsparcia z zewnątrz. Dzięki tylu otwartym sercom zebrano kwotę 32 657,24 zł. Suma jak, dotąd rekordowa pozwoli zarówno mamom, jak i ich dzieciom, na lepszy start w samodzielność.

Zgodnie ze słowami św. Jana Pawła II „nie ma szczęścia, nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości”. Za okazanie tej wielkiej miłości wobec potrzebującego bliźniego wszystkim darczyńcom, opiekunom Szkolnych Kół Caritas, wolontariuszom i Dyrekcji Auchan z całego serca dziękuję.

Ks. Łukasz Gładki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.