Czeladź: kolędnicy odwiedzali rodziny, Biskup księży po kolędzie

Data dodania: 2020.01.14

Głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się radością i wiarą, zapraszanie do misyjnego zaangażowania i pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych – oto cel wędrówki dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które w okresie Bożego Narodzenia "wcielają się w role misjonarzy w trudzie wędrówki «od domu do domu»". W tym roku polscy kolędnicy misyjni głosili Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, który przyniósł ludziom orędzie zbawienia oraz prawo miłości i przebaczenia. Przypominali mieszkańcom swoich parafii, że są „ukochani i posłani”. „Mali misjonarze” poproszą ich również o zaangażowanie w obronę tych „najmniejszych” w Amazonii oraz zwrócą uwagę na potrzebę troski o lasy i przyrodę.

"Po raz pierwszy w diecezji w taki sposób apostołowaliśmy w parafii św. Mateusza w Czeladzi. Ks Proboszcz na nasze pomysły był bardzo otwarty. Sam zachęcał parafian by zgłaszali się w zakrystii ci, którzy tegorocznych kolędników mogą przyjąć. 26 grudnia Mali Misjonarze (utworzyły się dwie grupy) zostali uroczyście posłani, a samo kolędowanie rozpoczęliśmy 27 grudnia. Dotarliśmy do ponad trzydziestu rodzin. Przyjmowano nas serdecznie i obdarowywano słodyczami. 28 grudnia odwiedziliśmy naszego Ks Biskupa Grzegorza Kaszaka, który hojnie dołożył swoją ofiarę na projekty w Amazonii. 5 stycznia po ogłoszeniach na zakończenie Mszy świętej o godz. 10:00 i o godz. 11:30 przedstawiliśmy scenkę kolędniczą dla tych , którzy z rożnych powodów nie mogli nas przyjąć w wyznaczonym terminie. Po Mszy zebraliśmy do skarbonek ofiarę na Amazonię" - mówi organizatorka, s. Mariusza.

Z kolędniczą wizytą do Czeladzi zawitał też Ksiądz Biskup, który odwiedził księży Zbigniewa i Marka Bigajów, pracujących w parafii św. Mateusza.