Peregrynacja krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Data dodania: 2020.01.31

Już od najbliższej soboty, 1 lutego, w naszej diecezji będzie trwała peregrynacja ikony krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Krzyż będzie nawiedzał parafie Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Olkusza i Sosnowca – szczególnie te, w których działają wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Jest wyjątkowa okazja do modlitwy w intencji osób zniewolonych, zwłaszcza przez nałóg alkoholizmu. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

Szczegółowy plan peregrynacji znajduje się na plakacie. Centralnym wydarzeniem w diecezji będzie uroczysta Msza Święta w intencji beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego 23 lutego w parafii św. Floriana w Sosnowcu o godz. 18:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.