Dzień Chorego: Msza w Katedrze, Biskup odwiedził pacjentów

Data dodania: 2020.02.13

„Kiedy ciało zaczyna niedomagać, zmienia się życie człowieka. Proste codzienne czynności stają się czasami trudne do wykonania. Ból wpływa na samopoczucie fizyczne i psychiczne. Człowiek z trwogą patrzy w przyszłość, zastanawia się, co będzie dalej, jak będzie wyglądać jego dalsze życie. W takiej sytuacji nie wolno tracić ducha. Nasze cierpienie jest bowiem cenne, trzeba tylko umieć dobrze odczytać i zrozumieć jego sens. Postawa całkowitego zawierzenia się Bogu pozwala odnaleźć właściwą drogę w ciemnościach życia. Chrystus mówiąc: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11,28), zaprasza nas do doświadczenia Bożej miłości. Nie jesteśmy więc pozostawieni samym sobie. Wręcz przeciwnie. Bóg jest zawsze blisko. Jesteśmy obiektem Jego szczególnej troski” – napisał Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak w liście skierowanym do uczestników pielgrzymki chorych do sosnowieckiej bazyliki katedralnej, która odbyła się 11 lutego – w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorych.

„Prośmy Maryję, aby nauczyła nas takiej ufności do Swego Syna, która będzie w stanie ukoić nasze niepokoje i lęki. (…) Pamiętajcie, cierpienie przeżywane w łączności z Panem Jezusem, ofiarowane Bogu, jest duchowym wsparciem bardzo potrzebnym Kościołowi, współczesnemu światu, każdemu z nas” – dodał Biskup.

Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii katedralnej ks. Jan Gaik. Odprawiał ją wraz z kapłanami, posługującymi chorym jako kapelani w szpitalach, hospicjach i Domach Pomocy Społecznej. Kazanie podczas Mszy św. wygłosił ks. Tomasz Kryczko.

11 lutego Ksiądz Biskup odwiedzał pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu. Spotkał sie także z lekarzami i personelem placówki.