Olkusz: kolejny koncert organowy

Data dodania: 2020.02.17

16 lutego 2020 w olkuskiej bazylice św. Andrzeja, po wieczornej Mszy św., odbył się koncert na XVII-wiecznych organach Hansa Hummla i Jerzego Nitrowskiego. Koncert zorganizowano w kolejną trzecią niedzielę miesiąca. Wykonawcami byli: profesor Krzysztof Urbaniak – który także przedstawił wykonawców i omówił zaprezentowane utwory – a także studenci Akademii Muzycznej w Łodzi z klasy organów: Karol Szutka i Szymon Marzok.

Na koncert przybyła m.in. prezes Stowarzyszenia na Rzecz Historycznych Organów Hansa Hummla w Olkuszu. Słowo na koniec wygłosił słuchający koncertu ks. proboszcz Mieczysław Miarka. Wśród słuchaczy był także ks. Stefan Rogula.

Dźwięku organów Hansa Hummla można było także posłuchać podczas Mszy Świętych niedzielnych, gdyż grał na nich organista olkuskiej bazyliki Maciej Semla.

Oprac. tekstu i FOTO: Tomasz Wilczyński