Sosnowiec: dobre czyny rozkwitają przez pączkowanie

Data dodania: 2020.02.24

W parafii Matki Bożej Fatimskiej w Sosnowcu-Zagórzu w kolejne niedziele 16 i 23 lutego odbywał się II Parafialny Kiermasz Misyjny, na którym można było nabywać szczególne pączki, od których się nie tyje, ale rośnie serce, bowiem zebrane przy tej okazji fundusze przeznaczone zostaną na dożywianie głodnych dzieci, ich leczenie i edukację, oraz inne cele realizowane przez kapucyńskich misjonarzy.

Kiermasz został zorganizowany przez GRUPĘ MODLITWY OJCA PIO przy współpracy z wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas, których opiekunem duchowym jest ks. Dariusz Karoń oraz pod patronatem ks.. Stanisława Łypa – proboszcza parafii i wpisał się w ósmą edycję akcji charytatywnej "Wyślij pączka do Afryki" prowadzonej przez krakowską Fundację "Kapucyni i Misje".

Celem corocznej akcji jest zgromadzenie funduszy na realizację projektów charytatywnych w Republice Środkowej Afryki i w Czadzie, gdzie pracuje dwunastu polskich misjonarzy z krakowskiej prowincji kapucynów. Ich obecność tam, często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Kapucyni dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody, budują kaplice, szkoły i szpitale oraz wspierają starszych i niepełnosprawnych mieszkańców podległych im wspólnot.

Akcja "pączkowania" spotkała się z żywym zainteresowaniem i dużą życzliwością parafian. Apetyt na pączki również dopisał, w sumie na kiermaszu zakupiono 748 pączków i zebrano kwotę 2106 zł.

Pomóc można jeszcze do końca Wielkiego Postu między innymi kupując "wirtualnego pączka" na stronie www.paczek.kapucyni.pl.

Teresa Duszyc
animatorka GMOP w Parafii Matki Bożej Fatimskiej