Jaworzno: Jubileuszowa niespodzianka dla ks. Cebulskiego

Data dodania: 2020.03.22

22 marca 1970 roku ks. Eugeniusz Cebulski, proboszcz parafii św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie, przyjął święcenia kapłańskie z rąk św. Jana Pawła II. Przez wiele tygodni do tej uroczystości przygotowywali się duszpasterze jaworznickiej kolegiaty wraz ze swymi wspólnotami. Niestety, ze względu na stan epidemii w Polsce wiele punktów uroczystości zostało odwołanych. Najważniejsze jednak było to, by modlić się i sprawować Eucharystię w intencji Czcigodnego Jubilata, choć w bardzo zawężonym gronie. Mszę św. odprawiono w sam dzień jubileuszu - w niedzielę, 22 marca (jeszcze przed ograniczeniem liczby uczestników Liturgii do 5 osób).

Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który - jak sam się wyraził - nie wyobrażał sobie, by osobiście w sam dzień 50. rocznicy święceń kapłańskich nie pomodlić się za wspaniałego i umiłowanego kapłana. Ksiądz Cebulski podczas swego kazania wspomniał najważniejsze momenty swej kapłańskiej drogi oraz wyraził ogromną radość i wdzięczność z obecności księdza Biskupa, duchowieństwa, Sióstr Służebniczek Starowiejskich, przedstawicieli grup parafialnych i Parafii. Na koniec uroczystości zgromadzeni złożyli Jubilatowi pełne wdzięczności i miłości życzenia.