Jaworzno: mieszkańcy ze wspólnoty Betlejem dochodzą do Syrii

Data dodania: 2020.05.13

"NIESAMOWITE!!! Właśnie dzisiaj, kiedy po pokonaniu 2620 km w naszej Przydomowej Pieszej Pielgrzymce do Galilei i Jerozolimy dotarliśmy do Antiochii, fragment Dziejów Apostolskich z liturgii dnia kończy się opisem przybycia Pawła i Barnaby do... ANTIOCHII!” – relacjonował wczoraj na Facebooku Wspólnoty Betlejem ks. Mirosław Tosza.

Od Wielkanocy członkowie wspólnoty podróżują do Ziemi Świętej. A że epidemia ogranicza możliwość poruszania się, czynią to sztafetowo krążąc po pętli wokół domu. Dziś nasi Betlejemici dochodzą do Syrii. Droga przez nią potrwa około tygodnia. To czas, w którym chcą zwrócić szczególną uwagę na sytuację tamtejszych rodzin wspierając je modlitewnie i materialnie, dzięki zbieranym podczas wędrówki środkom. 5 tysięcy złotych przekazane zostanie w formie darowizny na program wsparcia Caritas "Rodzina Rodzinie" i zasili budżety trzech rodzin, które w wyniku wojny nie mogą wieść w pełni normalnego życia zmagając się z biedą.

Jutro o g. 9.30 w drodze towarzyszył będzie im Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Pokona odcinek od Aleppo, które stało się smutnym symbolem pogrążonej w wojnie Syrii, w kierunku Damaszku.

Zachęcamy do modlitewnego wspierania inicjatywy pielgrzymkowej, a jeśli ktoś ma możliwość i życzenie – do przekazania środków na konto Wspólnoty, które zostaną przekazane na wsparcie syryjskich chrześcijan!