Mamy dwóch nowych kapłanów

Data dodania: 2020.05.30

Ksiądz Adam Rogal i Ksiądz Jakub Zuchowicz - to dwójka nowych kapłanów naszej diecezji, którzy 30 maja w sosnowieckiej Katedrze przyjęli święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Na początku kazania Biskup przypomniał skierowane do św. Faustyny słowa Chrystusa, określające kapłanów jako perły oraz podziękował rodzinom nowowyświęconych, za trud włożony w ich wychowanie. "Nie pozwólcie sobie odebrać tej dumy, że macie synów-kapłanów. Wiele trudu was to kosztowało - bardzo wam za to dziękuję!" - mówił. Apelował także o modlitwę w intencji księży, którzy w dzisiejszych czasach przeżywają wiele trudnych chwil.

"Pomóż mi zbawiać grzeszników!" - zapisane przez św. Faustynę słowa Chrystusa to jest wasze, Adamie i Jakubie zadanie! Chciałbym żeby w Waszym sercu te słowa (...) znalazły szczególne miejsce, żebyście je ciągle słyszeli, brali do serca i umysłu" - mówił Biskup apelując, by nie zrażali się trudnościami oraz zawsze w sytuacjach trudnych prosili o radę Ducha Świętego.

W poniedziałek na naszej stronie opublikujemy wywiady z neoprezbiterami, którzy przybliżą swoje doświadczenia, nadzieje i zainteresowania.