Czeladź: urodziny Papieża u św. Stanisława

Data dodania: 2020.05.19

W dniu setnych urodzin św. Jana Pawła II w parafii św. Stanisława w Czeladzi podczas każdej Mszy sprawowanej w tym dniu kapłani błogosławili wiernych relikwiami świętego Papieża. O g. 15 odbyło się nabożeństwo eucharystyczne połączone z Koronką do Miłosierdzia  Bożego. W czasie nabożeństwa rozważano wybrane myśli św. Jana Pawła II : "Czuwaj", "Nie lękajcie się", "Familaris Consortio - O rodzinie", Wezwanie Papieża do Kultu Maryi oraz Miłosierdzia Bożego.

O godz. 18.00 odbyła się uroczysta Msza św. w intencji rodzin, celebrowana przez proboszcza parafii, ks. Jarosława Wolskiego. W słowach, które wygłosił podczas homilii, przypomniał postać i myśl naszego świętego rodaka. Zachęcił do zgłębiania nauki świętego i życia nią na co dzień.

Tekst i FOTO: ks. Łukasz Gładki