Zmarł ks. Tadeusz Kamiński (inf. o pogrzebie)

Data dodania: 2020.05.30

Dzisiaj, w 83. roku życia i 60. roku kapłaństwa, odszedł do Pana ks. prał. Tadeusz Kamiński, pierwszy proboszcz parafii św. Floriana w Sosnowcu, od 2012 roku na emeryturze mieszkający w Domu księży św. Józefa w Będzinie.

Program uroczystości pogrzebowych:

WTOREK (2 czerwca 2020 r.) - Parafia pw. św. Floriana w Sosnowcu

godz. 12.00 - powitanie trumny z ciałem śp. ks. prał. Tadeusza przez wiernych parafii - modlitewne czuwanie grup parafialnych i wiernych;

godz. 14.30 - różaniec w intencji zmarłego;

godz. 15.00 - Msza Święta pogrzebowa sprawowana przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Po Mszy eksporta ciała śp. ks. Tadeusza.

ŚRODA (3 czerwca 2020 r.) - Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach (archidiecezja częstochowska)

godz. 12.00 - Msza Święta pogrzebowa sprawowana przez Księdza Biskupa Piotra Skuchę. Po Mszy Świętej, zgodnie z wolą Zmarłego i rodziny, złożenie ciała śp. ks. prał. Tadeusza Kamińskiego na cmentarzu parafialnym.

Miłosierny Boże spraw, aby Twój sługa, kapłan Tadeusz, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...