Zmarł ks. Jan Sambor (arch. częstochowska)

Data dodania: 2020.07.08

7 lipca 2020 r., w wieku 74 lat, w 43. roku kapłaństwa, odszedł do Pana Śp. ks. Kan dr Jan Sambor były Proboszcz Parafii Katolickiej pw. Św. Judy Tadeusza Apostoła w Częstochowie,  Prefekt i Dyrektor Administracyjny Wyższego Seminarium Duchownego, Prorektor Wyższego Instytutu Teologicznego im. Stolicy Mądrości w Częstochowie,Wykładowca Katolickiej Nauki Społecznej
Uroczystości pogrzebowe:
Msza Święta żałobna – przewodniczy Ks. Abp Senior Stanisław NOWAK –  w kościele pw. Św. Wojciecha BM w Częstochowie, 9 lipca 2020 r. – czwartek – godz. 19.30.
Eksporta – przewodniczy Ks. Bp Senior Antoni DŁUGOSZ –  w kościele pw. Św. Judy Tadeusza Ap. w Częstochowie, 10 lipca 2020 r. – piątek – godz. 9.00.
Msza Święta pogrzebowa – przewodniczy Ks. Bp Andrzej PRZYBYLSKI –  w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Borusowej (diec. tarnowska), 10 lipca – piątek – godz. 16.00. Po Mszy św. złożenie ciała śp. Księdza Jana na miejscowym cmentarzu.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, prezbiter Jan, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.