Zmarł ks. prof. Jan Związek (arch. częstochowska)

Data dodania: 2020.07.09

8 lipca 2020 r., w wieku 82 lat, w 59. roku kapłaństwa, odszedł do Pana Śp. Ks. Prałat prof. dr hab. Jan Związek były Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej,  wieloletni Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym, Wyższym Instytucie Teologicznym im. Stolicy Mądrości w Częstochowie,  Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Nauczyciel i Wychowawca wielu pokoleń kapłanów, osób życia konsekrowanego i świeckich.

Uroczystości pogrzebowe:

Msza Święta żałobna – przewodniczy Ks. Bp Andrzej PRZYBYLSKI –  w kościele seminaryjnym w Częstochowie, 11 lipca 2020 r. – sobota – godz. 11.00.

Msza Święta pogrzebowa – przewodniczy Ks. Bp Senior Antoni DŁUGOSZ –  w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Działoszynie, 12 lipca – niedziela – godz. 14.00

Po Mszy św. złożenie ciała śp. Księdza Jana na miejscowym cmentarzu.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, prezbiter Jan, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...