Olkusz także uczcił św. Annę

Data dodania: 2020.07.28

26 lipca, w dniu odpustu parafialnego ku czci współpatronki bazyliki św. Andrzeja w Olkuszu, świętej Anny, sumę odpustową o g. 13 za parafian, z procesją eucharystyczną, odprawił o. Mateusz Czerwiński – rodak olkuski. Święcenia kapłańskie przyjął on przed 10 laty, obecnie pracuje w parafii NMP Wspomożycielki Wiernych we Wrocławiu. O. Czerwiński wygłosił podczas odpustowej Eucharystii budujące Słowo Boże, przypominając postać św. Anny oraz zwracając uwagę na wartość rodziny.

Św. Anna urodziła i wychowała Matkę Zbawiciela - Najświętszą Maryję Pannę. W olkuskiej parafii święta Anna przez wieki była bardzo uroczyście czczona, a od początku XVII wieku istniało Bractwo Św. Anny, które było wielką chlubą parafii i bardzo dbało o cześć świętej.

Tekst i FOTO: Tomasz Wilczyński