Caritas: zbiórka artykułów papierniczych

Data dodania: 2020.07.31

Czy potrafisz sobie przypomnieć swój pierwszy dzień  w szkole? Pamiętasz uczucie, które Ci wtedy towarzyszyło? Ile razy sprawdzałeś zawartość tornistra? Piórnik, ołówki, kredki, zeszyty. Wszystko nowe. Piękne. Wspaniałe, bo Twoje własne. Każda z tych rzeczy wiązała się z nadzieją na wspaniale doświadczenia, znajomości i wiedzę, która miała otworzyć Ci w życiu wiele drzwi. A czy wyobrażasz sobie, jakby to było nie mieć tornistra, piórnika, kredek….?

Są takie dzieci, które we wrześniu nie będą miały nowej wyprawki szkolnej. Nie doświadczą tego uczucia, które Ty pewnie pamiętasz do dziś. Ich rodziców nie stać na to. Pewnie teraz myślisz o dzieciach, które mieszkają na innym kontynencie. Jednak te smutne twarze dzieci są tuż obok nas. Tuż za naszą wschodnią granicą. Na Ukrainie. Wystarczyłoby kilkadziesiąt kilometrów i Ty też mógłbyś mieszkać w tej zupełnie innej rzeczywistości. Mógłbyś pójść do szkoły bez plecaka lub z prawie pustym tornistrem. Zobacz, jakie miałeś szczęście. Zobacz, jakie masz szczęście. Czy nie chciałbyś się podzielić choć jego odrobiną?

Caritas Diecezji Sosnowieckiej wraz z Wydziałem Katechetycznym Diecezji Sosnowieckiej chcąc zaprowadzić uśmiech na twarzach wszystkich dzieci, także tych poza granicami kraju, organizuje zbiórkę przyborów szkolnych. Każdy może się w nią włączyć. Wystarczy w sierpniu przyjść do Auchan Sosnowiec lub Carrefour Jaworzno. W wyznaczonych miejscach można pozostawić długopis, ołówek, kredki, zeszyty i inne akcesoria szkolne. Jednym słowem wszystko, co dzieci mogą wziąć ze sobą do szkoły.

Jan Paweł II powiedział, że „nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością". Przyłącz się do naszej akcji „Zapełniamy tornister dla Ukrainy”. Obdaruj dziecko uśmiechem i możliwością uczenia się, a jednocześnie poczuj się obdarowany jego wdzięcznością.

ks. Łukasz Gładki