Pielgrzymujący kapłani dotarli na Jasną Górę

Data dodania: 2020.08.13

Mszą św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka zakończyła się piesza pielgrzymka diecezji sosnowieckiej, która 9 sierpnia wyruszyła z Olkusza. Ze względu na epidemię na Jasną Górę zmierzali reprezentujący poszczególne grupy kapłani wraz z klerykami.

"Przybywa pielgrzymka diecezji sosnowieckiej i niesie z sobą przede wszystkim smutek, ból i żal. Bo wielu chciało wyruszyć na szlak pielgrzymi, a nie mogli, bo panuje epidemia. Ukochana Matko przynosimy Ci ten ból naszych wiernych, którzy chcieli tu dziś być przed Tobą. Spraw Pani, aby ten ich żal przemienił się w radość. Spraw Pani, aby to wyrzeczenie, które tak bardzo naszych pielgrzymów trapi, przyniosło obfite owoce" – mówił Biskup w homilii dodając, że przez obliczem Maryi składa także wszystkie intencje, jakie były powierzone przez duchownych pątników.

"Ile razy powiemy, że Boga już nie potrzebujemy to przegramy, to będzie nasza klęska" - mówił Biskup przypominając o 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i wielkim modlitewnym zrywie, jaki zrodził się wtedy w naszej ojczyźnie.

Druga część diecezjalnej pielgrzymki 23 sierpnia wyruszy z Będzina. Także pójdą w niej sami kapłani, a wierni będą mogli jednoczyć się z nimi dzięki transmisjom internetowym.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.