"Fajny Ksiądz": na Facebook'u o naszym Biskupie

Data dodania: 2020.09.08

Znasz kapłana, do którego pasowałby hashtag #FajnyKsiądz? Dziś na facebookowej stronie o tej samej nazwie ukazała się sylwetka Pasterza Diecezji Sosnowieckiej - bpa Grzegorza Kaszaka. To pierwszy polski biskup, który znalazł się na Fajny Ksiądz. Choć - co zupełnie zrozumiałe - pod nowym hashtagiem... #FajnyBiskup.

Administratorzy fanpage'u zachęcają, aby po wakacjach podsyłać na ich stronę sylwetki dobrych i zaangażowanych duszpasterzy:

"Wakacje i sezon urlopowy już za nami, we wrześniu wszystko wraca stopniowo do normalnego funkcjonowania. No, to i my wracamy. Zgłaszajcie więc swoich fajnych księży, by mogli pojawić się na naszej stronie - doceńmy ich razem.
Jak to zrobić?

1. Zgłoszenia można wysyłać w wiadomości prywatnej, na stronie.
2. Do zgłoszenia dołącz zdjęcie. Najlepiej, gdyby był na nim tylko ksiądz, którego zgłaszasz. Postaraj się wybrać zdjęcie w dobrej jakości.
3. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko księdza, wskazanie zakonu, jeśli ksiądz jest zakonnikiem, wskazanie parafii i diecezji, w której ksiądz posługuje oraz - co najważniejsze - napisane własnymi słowami uzasadnienie, dlaczego to jest fajny ksiądz i krótką jego sylwetkę.

Aha, no, i koniecznie pamiętajmy wszyscy o modlitwie za księży. Oni jej naprawdę potrzebują."

Warto dzielić się dobrem. Również i tym, które dzieje się w Kościele, także przez kapłańskie ręce. Choć mówi się, że "dobro chwali się samo", to jednak nie zaszkodzi mu czasami trochę pomóc. Jeśli znasz dobrych, oddanych duszpasterzy - warto o tym mówić. Także w internecie.

Link do posta z bp Grzegorzem:

Ks. Przemysław Lech