Seminarium: mamy 2 nowych kleryków

Data dodania: 2020.09.12

Za nami druga tura egzaminu wstępnego dla kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie. 12 września, na pierwszy rok formacji zostało przyjętych dwóch, nowych kleryków. Obydwaj są z Sosnowca.

Egzamin wstępny miał miejsce w siedzibie naszego Seminarium w Częstochowie. O godzinie 10:00 kandydaci przystąpili do sprawdzianu umiejętności z języka polskiego, polegającego na napisaniu rozprawki na zadany temat. Drugą częścią egzaminu był test z podstaw katechizmu i wiedzy religijnej. Na koniec każdy z kandydatów odbył indywidualną rozmowę z ks. Konradem Kościkiem - rektorem Seminarium, po której została ogłoszona decyzja o przyjeciu do wspólnoty kleryckiej na I rok.

Dziękujemy Panu Bogu za dar powołania, który odkryło i podjęło dwóch, młodych ludzi z Diecezji Sosnowieckiej. Czas wakacji, egzaminu wstępnego i oczekiwania na rozpoczęcie formacji w Seminarium nie zawsze jest spokojny jak tafla jeziora. W powołanym wciąż walczą różne myśli, doświadcza on pokus lub wątpliwości. To wszystko jest próbą jego wytrwałości.

Módlmy się więc, aby wesprzeć tych, którzy podjęli odważną, choć może niepopularną w dzisiejszych czasach decyzję - o zostaniu kapłanem. Nie ustawajmy też w proszeniu Pana Żniwa o kolejne powołania do Sosnowieckiego Seminarium.

Rok akademicki klerycy rozpoczną 1 października. Wtedy też będzie miała miejsce immatrykulacja nowych seminarzystów.

Ks. Przemysław Lech