Caritas: pomóżmy dzieciom z Ukrainy!

Data dodania: 2020.09.15

Dzieci z Ukrainy tracą to, co dla nich najważniejsze - dzieciństwo. Wojna zawsze jest siostrą biedy. A co wtedy, gdy konflikt przychodzi tam, gdzie bieda już jest? Wówczas najbardziej cierpią dzieci - opowiada ks. bp Paweł Gonczaruk z diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie.

Caritas Diecezji Sosnowieckiej odpowiadając na apel Ks. Biskupa organizuje zbiórkę przyborów szkolnych i tornistrów, na które często nie stać dzieci mieszkające na Ukrainie. To dla nich ta akcja! Na dary, w ramach pomocy dla ukraińskich dzieci z terenu objętych konfliktem zbrojnym, czekamy w siedzibie Caritas - Sosnowiec, ul. Korczaka 5, (poniedziałek - piątek w godz. 9:00 – 15:30).

Inicjatywę można wesprzeć również wpłacając dobrowolne kwoty na konto: 25 2490 0005 0000 4520 4459 1536 (z dopiskiem Tornister dla Ukrainy). Akcja trwa do końca września.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej