Konkurs Ekologiczny dla Szkolnych Kół Caritas

Data dodania: 2020.10.20

Caritas Diecezji Sosnowieckiej, we współpracy z Fundacją Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zaprasza członków Szkolnych Kół Caritas z terenu Diecezji Sosnowieckiej do udziału w Konkursie Ekologicznym Laudato si'.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie filmu podejmującego tematykę Upcycling-u. Zrobienie czegoś z niczego. Nadanie drugiego życia niepotrzebnym przedmiotom. Tak naprawdę, jedynie od naszych pomysłów i wyobraźni zależy, w jaki sposób wykorzystamy stare przedmioty.

Meble, ubrania, butelki czy puszki mogą dowolnie przeistaczać się w nowe twory. Zakres doboru materiałów jest dobrowolny. Po prostu, rzeczom spisanym na straty przywraca się piękno i znaczenie. Stare sprzęty dostają drugą szansę.

Film ma ukazywać przygotowanie przez Szkolny Koło Caritas projektu upcyclingowego, przedmiotu codziennego użytku, naszą pracę nad projektem. Film ma zakończyć się Manifestem Ekologicznym, który wyrazi sprzeciw wobec marnowania materiałów oraz produkcji, która powoduje zmiany klimatu, zwiększa zużycie energii, zatrucie powietrza i wód.

Czas trwania filmu: minimum 4-6 minut (w tym czas trwania Manifestu Ekologicznego 20 – 40 sekund).

Termin realizacji Konkursu: do 14.10.- 12.11.2020 r.

Regulamin konkursu (do pobrania)

Karta zgłoszeniowa (do pobrania)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.