Gest hojności wobec Seminarium

Data dodania: 2020.10.23

22 października 2020 r. przeżywaliśmy uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Tadeusza Stępnia, Honorowego Obywatela Miasta Czeladzi oraz emerytowanego proboszcza parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach. 85 letniego kapłana żegnali członkowie rodziny, parafianie oraz kapłani.

Obecny proboszcz parafii, a zarazem kustosz Sanktuarium św. Jana Marii Vianney'a - ks. Józef Handerek - nakreślił w homilii pogrzebowej sylwetkę zmarłego kapłana:

"Bracia: Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie" - pisał św. Paweł. I tak właśnie żył śp. ks. Tadeusz Stępień. Żył skromnie, niewiele posiadał. Dzielił się tym, co miał z innymi. Dlatego właśnie w tym duchu dzisiejszą tacę z Mszy Pogrzebowej chcemy przeznaczyć na wsparcie Seminarium Duchownego".

Za ten gest hojności księdza proboszcza podziękował bp Grzegorz Kaszak: