Czeladź: I dzień rekolekcji Rycerzy Kolumba

Data dodania: 2020.11.29

W sobotę 27 listopada rozpoczęły się rekolekcje dla rodzin Rycerzy Kolumba, ale również i dla wszystkich chętnych parafian i gości. Rekolekcje prowadzi proboszcz parafii - ks. Jarosław Wolski - który również jest kapelanem Zakonu Rycerzy Kolumba w Czeladzi.

Tematyka rekolekcji została podzielona na trzy części, zgodnie z podziałem rekolekcji na trzy kolejne soboty: 29 listopada, 5 grudnia i 12 grudnia. Pierwszy dzień rekolekcji to dziękczynienie za beatyfikację księdza Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba.

W drugą sobotę rekolekcji będziemy czcić błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i patrona Rady czeladzkiej Rycerzy Kolumba.

Trzecia i zarazem ostatnia sobota spotkań będzie poświęcona Świętemu Janowi Pawłowi II, który podobnie jak założyciel Zakonu Rycerzy Kolumba, zwracał wielką uwagę na rodziny chrześcijańskie i świętość ich życia. Świętemu Janowi Pawłowi II powierzymy: świat, Europę, Polskę, rodziny i Zakon Rycerzy Kolumba. Poniżej Możemy również wysłuchać pierwszej konferencji rekolekcyjnej wygłoszonej przez księdza Jarosława Wolskiego.

tekst i foto opracował: ks. Andrzej

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.