Czeladź: Monstrancja z Medjugorie wkrótce na Piaskach

Data dodania: 2021.01.23

W piątek 29 stycznia do Sanktuarium św. Jana Marii Vianneya  i parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi-Piaskach przyjedzie Monstrancja z ołtarza w Medjugorie.

To pierwsza świątynia diecezji sosnowieckiej na szlaku modlitwy o pokój. Monstrancja jest materialnym znakiem przynależności sanktuarium w Medjugorie do „Dzieła 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”.

Idea 12 gwiazd polega na utworzeniu na świecie dwunastu ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Obecnie istnieje 8 światowych Centrów Modlitwy o Pokój, m.in. w Betlejem, w Medjugorie, w Kazachstanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Korei Południowej, w Rwandzie, na Filipinach i w polskim Niepokalanowie.

Wszystkie ołtarze wraz z monstrancjami wykonywane są przez Mariusza Drapikowskiego, znanego i cenionego bursztynnika z Gdańska.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej szczególnej monstrancji odbywać się będzie codziennie w godzinach od 15.00 do 18.00.

Ks. Tomasz Zmarzły