Czeladź: modlitwa do św. Szarbela

Data dodania: 2021.02.23

W parafii św Stanisława BM w Czeladzi, każdego 22 dnia miesiąca, sprawowana jest Msza św. za wstawiennictwem Świętego Szarbela. Podczas Eucharystii sprawowanej w miesiącu lutym, którą celebrował proboszcz parafii ks. Jarosław Wolski, modlono się w intencji o uzdrowienie duszy i ciała, dla wszystkich przybyłych wiernych.

Ponieważ lutowe spotkanie odbyło się podczas rekolekcji wielkopostnych, dlatego Słowo Boże skierował do wiernych ojciec rekolekcjonista, ksiądz Dariusz Chałupczyński - wicedyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oraz misjonarz na Kubie, a wcześniej w Kamerunie.

Jak zwykle po zakończonej Mszy, proboszcz i asystujący mu kapłani, udzielili wiernym indywidualnego błogosławieństwa relikwiami oraz namaszczenia na czole olejem św. Szarbela. Coraz większa  grupa wiernych gromadzi się w tutejszym kościele, by wypraszać zdrowie duszy i ciała, a św. Szarbel zyskuje coraz liczniejszych czcicieli.

Czeladzka parafia zaprasza wszystkich chętnych na kolejne spotkanie w poniedziałek  22 marca o godz. 18:00.

relacja: ks. Andrzej