Biskupi jednogłośnie za zniesieniem dyspens

Data dodania: 2021.06.11

Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

Przypomnijmy, że na terenie Diecezji Sosnowieckiej do 20 czerwca br. obowiązuje decyzja bp. Grzegorza Kaszaka o dyspensie warunkowej od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. W myśl dekretu Biskupa Sosnowieckiego z 18 czerwca 2020 r. taką dyspensą są objęte jedynie osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji oraz te, które czują lęk przed zarażeniem.