Błędów: bp Grzegorz oglądał uszkodzenia dachu

Data dodania: 2021.07.22

W wtorek 20 lipca ks. bp Grzegorz Kaszak odwiedził parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Dąbrowie Górniczej – Błędowie. Ordynariusz oglądał uszkodzenia, jakich doznał dach kościoła parafialnego w czasie ostatnich nawałnic.

W czasie spotkania z ks. Bronisławem Waksmundzkim, proboszczem parafii,  biskup podziękował za zdecydowane i sprawne działania, które pozwoliły zabezpieczyć dach i ratowanie kościoła.

Plany dotyczące rekonstrukcji dachu i wymiany poszycia już są. Wierzymy, że z pomocą Pana Boga i dzięki wsparciu wiernych parafii oraz wszystkich ludzi dobrej woli kościół pw. Trójcy Przenajświętszej na nowo odzyska pierwotny blask i będzie dumą wiernych Błędowa i całej diecezji.