Czeladź: nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała

Data dodania: 2021.07.24

W miniony czwartek, jak każdego 22-go dnia miesiąca w kościele pw. św. Stanisława BM w Czeladzi została odprawiona Msza święta o uzdrowienie duszy i ciała za wstawiennictwem świętego Szarbela. Modlitwom przewodniczył ks. Jarosław Wolski, który również wygłosił homilię odwołując się do wspominanej w tym dniu św. Marii Magdaleny.

- Ona szła do grobu Pana pełna miłości i wiary. My często składamy do grobu nasze nadzieje i wiarę, a bez tych wartości nasza droga jest pusta. Tylko Chrystus może nam zdjąć z serca i duszy przygniatający nas kamień. On zmartwychwstał, otworzył nasze groby, także groby naszych chorób, cierpień i niespełnionych pragnień – mówił ks. Wolski w czasie homilii.

W czasie całego nabożeństwa relikwie św. Szarbela znajdowały się na ołtarzu czeladzkiej świątyni. Po Mszy wierni otrzymali błogosławieństwo relikwiami i namaszczenie olejem św. Szarbela.

Agnieszka Babio & ks. Andrzej