Powstał modlitewnik "Św. Józef w sercach dzieci"

Data dodania: 2021.09.03

Od 8 grudnia w Kościele obchodzony jest Rok św. Józefa. Decyzja Papieża Franciszka, ogłoszona przez List apostolski Patris corde, stała się zachętą dla wiernych, aby na nowo odkryć postać Oblubieńca NMP. W tym duchu Wydział Katechetyczny w Sosnowcu przeprowadził szereg konkursów poświęconych św. Józefowi, a owocem tych zmagań stała się m.in. nowa publikacja pt. „św. Józef w sercach dzieci”.

Pozycja ma charakter modlitewnika. Jak tłumaczy dyrektor Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu - ks. Michał Borda - idea opracowania tej broszury pojawiła się w związku z napływem wielu, ciekawych prac konkursowych:

- W Roku św. Józefa przygotowaliśmy 14 propozycji konkursów związanych z jego osobą. Następnie powstał taki pomysł, aby w diecezji zostawić ślad po tej rywalizacji. I tak powstał modlitewnik „Św. Józef w sercach dzieci”.

Zostały w nim zamieszczone wybrane prace plastyczne i literackie, które były nadsyłane przez uczniów biorących udział w konkursach. Publikacja jest dostępna w sklepiku Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu przy ul. Wawel 19. Może być miłą pamiątką zwłaszcza dla tych, których prace znalazły swoje miejsce w naszym modlitewniku - podkreśla ks. Borda, który opracował całą broszurę.

Konkursy poświęcone osobie św. Józefa, zorganizowane przez sosnowiecki Wydział Katechetyczny, skierowane były do uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych: od przedszkoli, aż do uczelni wyższych. Prace konkursowe miały różne konwencje: plastyczne, literackie oraz wirtualne (publikowane w internecie).

ks. Przemysław Lech