"Kino wokół wartości" - zaproszenie na kolejną edycję

Data dodania: 2021.09.14

Po rocznej przerwie, spowodowanej epidemią i zamknięciem kin, wraca ciesząca się dużym zainteresowaniem kolejna edycja projektu KINO WOKÓŁ WARTOŚCI. Projekt, realizowany we współpracy z Kinem HELIOS, skierowany jest do młodzieży, księży i katechetów i ma na celu skłonić człowieka do refleksji nad sensem życia i budowaniem go w oparciu o trwałe i uniwersalne wartości.

W czasach popularności kapitalizmu i tworzenia nowej ideologii ekologizmu, zwrócenie uwagi na humanistyczne wartości i godność człowieka staje się wręcz obowiązkiem, przed którym staje współczesność. W ramach tegorocznej akcji zapraszamy młodzież na specjalne projekcje filmów do Kina Helios w Sosnowcu (ul. Modrzejowska 32b).

W ramach programu dnia 24 września (piątek) o godz. 10.00 będą wyświetlane dla młodzieży filmy:

- nagrodzony czterema Cezarami, w tym za najlepszy film, NĘDZNICY w reż. Ladja Ly

- polski film biograficzny MISTRZ w reż. Macieja Barczewskiego.

Tegoroczne obrazy filmowe zaprezentowane w ramach projektu mówią o wartości i godności człowieka w myśl słów Victora Hugo: „Przyjaciele, zapamiętajcie to sobie: nie ma ani złych roślin, ani złych ludzi. Są tylko źli ogrodnicy”. O tym, że można ocalić swoją godność, człowieczeństwo i marzenia wbrew okolicznościom zewnętrznym, nawet w samym centrum piekła na ziemi.

Cena biletu: 13 zł.

Zapisy do udziału w projekcie KINO WOKÓŁ WARTOŚCI należy kierować telefonicznie pod nr tel.: 512 804 485.

Przy zgłoszeniu należy podać datę, tytuł filmu, na który grupa się wybiera, ilość osób biorących udział w projekcie, ilość opiekunów, nazwę szkoły i tel. kontaktowy. Bilety na seans filmowy kupujemy dla całej grupy w dniu projekcji w kasie kina. Bilety kupuje opiekun dla całej grupy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Jest to doskonała okazja, aby poszerzyć swoje horyzonty myślowe i ubogacić swój świat wewnętrznych wartości.

Autor projektu
KINO WOKÓŁ WARTOŚCI:
ks. Łukasz Pasternak

Koordynatorzy:
Kino Helios Sosnowiec

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.