Sosnowiec: prace remontowe w parafii pw. św. Barbary

Data dodania: 2021.09.26

W niedzielę 26 września bp Grzegorz Kaszak przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Barbary w Sosnowcu. Eucharystia była sprawowana w intencji parafian oraz rozpoczętych prac brukarskich. W planach jest bowiem położenie nowej kostki przed świątynią i wokół niej.

Pierwsze działania już zostały podjęte. Kostka jest przywieziona i złożona na placu parafialnym obok zakrystii. Wykonane zostały także pierwsze prace ziemne. Teren bezpośrednio przed głównym wejściem do kościoła został uporządkowany, wywieziona został stara kostka i naniesiony podkład pod nową nawierzchnię. Pojawiły się pierwsze obrzeża.

A jako że dwa dni wcześniej proboszcz parafii - ks. Gerard Małodobry obchodził imieniny, po liturgii nie zabrakło życzeń dla solenizanta. Złożył je w pierwszej kolejności sam Biskup Grzegorz i przedstawiciele wspólnot oraz grup istniejących w parafii.

- Cieszę się, że macie takiego proboszcza, który nie tylko opiekuje się parafią św. Barbary – choć jest dopiero kilka miesięcy podjął się już wielu prac, jak choćby wybrukowanie placu kościelnego i alejek procesyjnych, wiem też, że podjęte zostały niezbędne działania na cmentarzu parafialnym przy ul. Andersa.

Na dodatek ks. Gerard buduje kościół pw. św. Faustyny w Będzinie – i z tego co wiem, prace te są już na ukończeniu. Kiedy on na to znajduje czas. Ale jak widać znajduje. Gratuluję i powierzam go waszym modlitwom - powiedział bp Grzegorz Kaszak.