Oaza: przyjęcie do Deuterokatechumenatu

Data dodania: 2021.10.11

W niedzielę 10 październik młodzież oraz pary z Domowego Kościoła przystąpiły do deuterokatechumenatu. To symboliczne wydarzenie rozpoczyna właściwą formację i świadome uczestnictwo we wspólnocie Ruchu Światło-Życie.

Ks. Robert Gacek, diecezjalny moderator Ruchu, pytał kandydatów o gotowość wstąpienia do wspólnoty, podobnie jak czyniono w pierwszych wiekach chrześcijaństwa z nowo ochrzczonymi.

W trakcie Mszy Świętej uczestnicy otrzymali Ewangelię wg św. Łukasza, jako symbol przyjęcia Słowa Bożego w swoim życiu, oraz 10 Drogowskazów Nowego Człowieka, którymi od tej pory szczególnie będą uczyli się kierować.

Wydarzenie zakończyło się tzw. agapą, czyli wspólnym świętowaniem. 

To nie koniec oazowych wydarzeń w tym tygodniu. Już w czwartek 14 października w sosnowieckiej "Muzie" odbywa się widowisko pt. „Prawda Krzyż Wyzwolenie”, poświęcone postaci ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Dla członków Oazy w naszej diecezji to przedstawienie połączone jest z Dniem Wspólnoty, który zawsze jest wspaniałą okazją do spotkania się ze sobą i z Bogiem.

tekst: Marzena Pająk (DKS)
zdjęcia: Jarosław Olesiński (DKS)


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.